Стандард
КОМПАНИИ

„Амазон“ почна да продава монтажни куќи

Интернет компанијата „Амазон“ во својата понуда внесе и продажба на мали брзомонтажни куќи. Наводно поради големиот раст на цените на недвижнини, трендот на изградба на овие куќи владее низ цел свет, не само во Америка.

„Амазон“ моментално во својата понуда има десетина различни модели од 10 до 40 квадратни метри. Иако мали, овие монтажни недвижнини имаат се – од кујна и тоалет, па се до дневна и спална соба која е сместена во поткровје.

Купувањето е едноставно, а се испорачува низ целиот свет. Цените се движат од 15.000 долари за наједноставните, па нагоре.

Според податоците од „Амазон“, куќичките одлично се продаваат. За нивното поставување не е потребна ни градежна дозвола, а вселувањето е најдоцна за 2 дена.

Поврзани вести

Ангеловска: Со купување домашни производи даваме поддршка на домашната економија и зачувуваме работни места

msp-admin

Сарач: Насмевката на лицето е најважна за здрав и долг живот

msp-admin

Германскиот нацрт закон за информатичка безбедност се стреми кон консензус за ризиците на продавачите на телекомуникациска опрема

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!