Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

OnePlus ќе ги надогради до Oxygen OS 10 сите модели, кои излегоа по OnePlus 5

За време на лансирањето на OnePlus 7T Pro, компанијата се пофали колку брзо се дистрибуираат Android ажурирања на нивните уреди, поради зачестеноста на спроведуваните бета-програми.

Забележан е и позитивниот став на фановите на брендот кон корисничкиот интерфејс Oxygen OS. Интересно беше да се дознае дека за обновувањето до Android 10 на OnePlus 7 и 7 Pro OnePlus на компанијата биле потребни 17 дена.

Уште поинтересна е искажаната намера да се дистрибуира Oxygen OS 10, кој е базиран на Android 10, на сите модели на компанијата, кои излегоа по OnePlus 5. За OnePlus 6 и 6T ова ќе се случи овој месец, а за 5 и 5Т во вториот квартал од следната година. Во оваа фаза, нема информации за спроведувањето на бета-програми пред ажурирањето, но голема е веројатноста дека тоа ќе се случи.

Поврзани вести

Samsung Galaxy Tab S6 станува првиот 5G таблет во светот

msp-admin

iPhone 12 нема да биде многу поскап од сегашните модели

msp-admin

Апликации за комуникација со најбезбедна заштита на пренесените податоци

msp-admin
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!