СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

Switch Pro со премиера во лето?

Новиот извештај покажува дека можеме да видиме ревидирана и помоќна конзола Switch подоцна оваа година.

Изјавата доаѓа од тајванската веб-страница DigiTimes, во која се тврди дека Nintendo „се чини дека планира да лансира нов модел Switch во средината на 2020 година“, при што производството на конзолата очигледно започнува во Q1 2020. Во извештајот се вели дека оваа информација доаѓа од „извори на ланецот на снабдување“ и продолжува да споменува ново тело од легура на магнезиум (наместо тековната пластика) и подобар процесор.

Како и секогаш, ова треба да се земе со доза скептицизам, иако одамна се шпекулира дека нов, редизајниран Switch со поголема моќ на крајот ќе ја види светлината на денот. Покрај тоа, во претходните извештаи се споменуваше идејата за модел Pro, кој ќе биде дизајниран заедно со помал безжичен систем – што, се разбира, се покажа како вистина во лицето на Switch Lite.

Стандардниот Switch, исто така, доби нов модел што се најде на пазарот во 2019 година, иако единствената реална разлика беше подобрениот век на батеријата.

Според гласините, идната конзола треба да има позначајни подобрувања.

Поврзани вести

Колку е (не)безбеден интернетот?

msp-admin

Апликацијата МојДДВ сега достапна и на AppGallery на Huawei

msp-admin

iPhone SE 2 со процесор Apple A13 и 3 GB RAM ќе се продава за 399 долари од 2020 година

msp-admin