Стандард

Нинтендо

КОМПАНИИ

Nintendo подготвува „контранапад“: PlayStation и Xbox добиваат конкуренција

Влатко Зорба
За новиот модел на конзолата Nintendo Switch се зборува веќе подолго време, иако сè уште нема официјални соопштенија. Сепак, денес имаме малку подетален увид во...
КОМПАНИИ

Nintendo продаде рекорден број конзоли Switch за празниците

Влатко Зорба
Nintendo продаде најмногу конзоли Switch досега во празничниот квартал, дури 11,57 милиони, што значи дека се продадени скоро 80 ​​милиони конзоли од објавувањето. Продажбата на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!