Стандард

Свич

КОМПАНИИ

Nintendo продаде рекорден број конзоли Switch за празниците

Влатко Зорба
Nintendo продаде најмногу конзоли Switch досега во празничниот квартал, дури 11,57 милиони, што значи дека се продадени скоро 80 ​​милиони конзоли од објавувањето. Продажбата на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!