Стандард

Конзола

ТЕХНОЛОГИЈА

Се подготвува нова конзола: Qualcomm влегува на гејминг пазарот

Влатко Зорба
Компанијата чии процесори работат со најголем број Android телефони, Qualcomm, планира да ја претстави својата прва гејминг конзола следната година. Иако се уште нема официјална...
ТЕХНОЛОГИЈА

Се појави слика на PlayStation 5, датумот на премиерата е 4.јуни?

msp-admin
Гласините доаѓаат од сите страни овие денови, особено благодарение на различните одложувања на настаните поради сè уште активната пандемија од коронавирусот. Не знаеме како би...
ТЕХНОЛОГИЈА

Премиерата на PS5 може да биде одложена поради коронавирусот

msp-admin
Премиерата на долгоочекуваните наследници на Sony PlayStation 4 и Xbox One ќе биде гејмерски настан на годината. Двете конзоли ќе излезат во продажба во сезоната...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!