Стандард

Куалком

ТЕХНОЛОГИЈА

Новиот ултразвучен скенер за отпечатоци на Qualcomm е поголем и побрз

Влатко Зорба
Qualcomm ја претстави втората генерација на својот скенер за отпечатоци на екранот, 3D Sonic Gen 2. Решението користи ултразвучна технологија, откако ги скенира 3Д-карактеристиките на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!