Таг : Очила

Здравје и Храна МАГАЗИН

Како да носите заштитна маска, а да не ви се замаглат очилата (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Луѓето кои носат очила, а и заштитни маски, овој период се соочуваат со предизвикот да не ги замаглат стаклата и до тоа да ја намалат...
Технологија

Apple подготвува нов производ

Влатко Зорба
Веќе подолго време, во медиумите кружат гласини дека Apple развива очила со додадена реалноста. Сепак, досега никој не откри специфични временски рамки за лансирање на...