Таг : Додадена реалност

Технологија

Apple подготвува нов производ

Влатко Зорба
Веќе подолго време, во медиумите кружат гласини дека Apple развива очила со додадена реалноста. Сепак, досега никој не откри специфични временски рамки за лансирање на...