Таг : Џеф Безос

ЕКОНОМИЈА

Џеф Безос и неговата поранешна сопруга се збогатуваат среде криза

Stefanija Kuzmanovska
Средствата на најбогатиот човек во светот, извршниот директор на компанијата „Амазон“, Џеф Безос, се зголемија за 6,3 милијарди долари за само еден ден, поради рекордното...
Забава МАГАЗИН

Џеф Безос го купил најскапиот имот и собори рекорд

Кристина Денесовска
Основачот на Амазон, Џеф Безос е тежок 132 милијарди долари, па така не му било проблем да искешора дури 165 милиони долари за имот во...
Вести СВЕТ

Џеф Безос заработил 13 милијарди долари за 15 минути

Најбогатиот човек во светот, американскиот бизнисмен Џеф Безос, основач на компанијата Амазон, го зголеми своето богатство за 13 милијарди долари само за 15 минути, соопшти...