СТАНДАРД life

Цеца

Балкан микс

Излезе на виделина проблематичното минато на Вељко: Цеца со сите сили се бореше да го извлече од се

Radmila Tasevska
Животот на Вељко Ражнатовиќ бил многу турбулентен. Вељко Ражнатовиќ до пред само неколку години важеше за момче кое не го интересираше ништо друго освен добриот...
Балкан микс

📸 Рака под рака, одлично координирани во модата: Цеца и Анастасија маѓепсаа на премиерата на филмот „Недеља“

Radmila Tasevska
Мајка и ќерка меѓу првите го гледаа филмот за познатиот Џеј чија премиера се одржуваше синоќа во салата на МТС. Пејачката Светалана Цеца Ражнатовиќ и...
Балкан микс

🎙ЦЕЦА ПЕЕ ЗА ФИЛМОТ „НЕДЕЉА“: Пејачката објави дел од нова песна и испрати емотивна порака

Urednik
Цеца Ражнатовиќ направи хаос на социјалните мрежи кога објави фрагмент од новата песна што ја отпеа за потребите на филмот за животот на легендарниот Џеј...
Балкан микс

Цеца проговори за свадбата на Анастасија и Гудељ!

Urednik
Српската пејачка Светлана Ражнатовиќ проговори за свадбата на нејзината ќерка, Анастасија со познатиот фудбалер Немања Гудељ. Анастасија и Немања неодамна се верија, а многумина со...
Балкан микс

По 32 години Мерлин ја откри вистината за „Белград“ на Цецa: Се се случи една вечер во Сент Гален

Urednik
Дино Мерлин ја раскажа приказната како настанала познатата песна „Белград“ која ја пее Цеца Ражнатовиќ. Како што вели, не е точно дека некогаш тој требало...