Стандард

Кикстартер

ТЕХНОЛОГИЈА

Словенечка паметна куќа за птици привлече инвестиција од 4,2 милиони евра

Влатко Зорба
Паметната куќичка за птици наречена „Bird Buddy“, поддржана од претежно словенечки деловен тим, успешно ја заврши својата кампања на глобалната платформа за онлајн финансирање „Кикстартер“....
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!