Стандард

Автобуси

БИЗЛАЈФ

Најмалку се „шверцуваат“ во Европа: Само 2% од патниците не плаќаат билети

Влатко Зорба
Не е тајна дека многу луѓе се возат бесплатно на јавен превоз, иако треба да купат билет, т.е. – се „шверцуваат“. Ситуацијата е поалармантна во...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!