Таг : Шакира

Фудбал

Шпански медиуми: Пике ја напушта Барса, Шакира одбрала нов клуб!

Влатко Зорба
Ако им веруваме на одредени шпански медиуми, Барселона ќе загуби еден од своите клучни играчи, Жерард Пике, во текот на летото. Според „Дон Балон“, Пике...
Забава МАГАЗИН

Најмалку 1.300 жалби за настапот на Џеј Ло и Шакира: Ова е порно!

Елена Даскалова
Во Американската федерална комисија за комуникации пристигнале најмалку 1.300 жалби од гледачи кои се жалат од настапот на полувремето на Супербол на Џенифер Лопез и...
Забава

Тужба од 867 милијарди долари поради „невкусниот танц“ на Џеј Ло и Шакира!

Влатко Зорба
Поранешен тренер на средношколски екипи во американски фудбал, Дејв Добенмајер поднесе тужба во судот во Охајо против НФЛ, Пепси, ТВ Фокс и неколку други компании...
Забава МАГАЗИН

Раперот Питбул не гостуваше на Супербол, со што се занимава сега

Полувремето на Супербол, на кое настапуваа Џенифер Лопез и Шакира, и понатаму е топ тема, а латиноамериканската заедница тврди дека таа вечер се испишала историја....
Забава МАГАЗИН

Колку заработија Шакира и Џеј Ло од настапот на Супербол?

Елена Даскалова
Шакира и Џенифер Лопез направија вистински музички и сценски спектакл на полувремето на Супербол, изведувајќи сплетови од нивните најголеми хитови во кариерата. Целиот настап траеше...
Забава МАГАЗИН

Шакира и Џеј Ло ја запалија сцената на Супербол

Најсекси Супербол во историјата: Џеј Ло и Шакира со жежок настап во Мајами Латино дивите Шакира и Џенифер Лопез настапија на полувремето на Супербол одржано...
Забава МАГАЗИН

Шакира и Џенифер Лопез заблескаа пред настапот на Супербол

За три дена ќе имаме прилика да го видиме настапот на Шакира и Џеј Ло на полувремето на американскиот Супербол, а по тој повод пејачите...
Забава МАГАЗИН

Шакира сними биографски филм за себе и музичката кариера (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Шакира е пејачка која по секој можен критериум се издвојува од толпата на сите останати поп и латино ѕвезди. Таа има моќен глас, впечатлив изглед...
Забава МАГАЗИН

Шакира откри дека постои голема причина зошто не сака да се омажи за Пике

Десет години трае љубовта меѓу Шакира и шпанскиот фудбалер Жерард Пике, но се уште не застанале пред олтарот. Познатата пејачка сега откри дека постои голема...