Таг : Затвор

Хроника

Една и пол година затвор за дадилката што лани тепаше дете во игротека

Stefanija Kuzmanovska
Дадилката што лани тепаше дете во игротека во трговскиот центар „Капитол“ во Аеродром, доби една и пол година казна затвор. Оваа одлука ја донел Кривичниот...
СПОРТ

Прва исповед на Роналдињо по затворот: Бев зачуден кога ги видов документите

Stefanija Kuzmanovska
Легендарниот Бразилец Роналдињо Гаучо неодамна излезе од затвор во Парагвај, а во моментот се наоѓа во хотелски притвор во Асунсион. Помина повеќе од еден месец...
МАКЕДОНИЈА

Нема нови случаи на КОВИД-19 во затворот Шутка

Влатко Зорба
Од досегашните резултати од проверката на затворениците и лицата кој се во притвор во затворот Шутка, нема позитивни на вирусот Ковид-19, изјави министерот за здравство,...
МАКЕДОНИЈА

Рахиќ: Паниката не е поради коронавирусот, затворениците сакаат да ги ослободиме по примерот во други држави

Берта Китинска
Паниката која се шири во затворот во Шуто Оризари не е главно поради корона вирусот, туку создадена е по информациите дека некои влади ги пуштиле...
МАГАЗИН

На ќерката на Мејведер и се заканува казна затвор од 99 години

Влатко Зорба
Еден од најдобрите боксери на светот, Флојд Мејведер во последно време имаше многу приватни проблеми. По смртта на мајката на неговите три деца и чичкото,...
Хроника

По смртта на притвореникот, медицински тимови ќе земат брисеви во Истражниот затвор во Шутка

Берта Китинска
Министерството за здравство информира дека по сознанието дека во Истражниот затвор во Шутка почина еден притвореник кај кого постмортем е докажано присуство на коронавирус, во...
Фудбал

Роналдињо излегува од затвор

Влатко Зорба
Поранешната суперsвезда на Барселона, Роналдињо е ослободен од затворот во Парагвај по само 32 дена, откако требаше да одлежи шестмесечна казна поради фалсификувана документација, пренесе...
Хроника

Побегнал од „Затвор Куманово“, но полицијата го уапила и го вратила назад

Берта Китинска
„Вчера вечер во 21 часот и 50 минути полициски службеници од Полициска канцеларија Богданци го лишиле од слобода С.Ќ.(43) од Богданци, за кого била распишана...
МАКЕДОНИЈА

Затвор од 8 години за поранешниот градоначалник на Битола Талески

Поранешниот градоначалник на Битола Владимир Талески доби осум години затвор за злоупотреба на службената положба и овластување за случајот „Транспортер”. Првостепената пресуда за овој предмет...
Забава МАГАЗИН

Поради коронавирусот, славни затвореници бараат помилувања

Познати личности кои отслужуваат затворски казни, бараат помилувања и порано пуштање дома поради ситуацијата со коронавирусот. Меѓу нив се и осудениот адвокат Мајкл Авенати, Бил...