Стандард

Затвор

КОМПАНИИ

Претседателот на Samsung Electronics влегува во затвор

msp-admin
Ли Санг-Хун, претседател на управниот одбор на Samsung Electronics, беше прогласен за виновен за кршење на законите на синдикатите и осуден на 18 месеци затвор....
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!