Таг : Бела Хадид

Забава

Инстаграм ја цензурираше Бела Хадид поради пост за Палестина

Влатко Зорба
Една од најпознатите модели на денешницата, Бела Хадид, опасно се налути на Инстаграм. Иако таа често објавува фотографии на таа социјална мрежа, таа имала непријатно...
Забава

Бела Хадид позираше разголена во базен

Stefanija Kuzmanovska
Манекенката Бела Хадид позираше полугола на душек во базен и предизвика бура со коментари, пишува „Курир“. Нејзините гради и задникот беа во преден план. Познатата...
Стил

Бела сега има совршено лице, но пред операциите изгледаше вака! (ФОТО)

Влатко Зорба
Еден од најуспешните модели од помладата генерација, Бела Хадид, денес прави милиони благодарение на нејзиниот изглед. Славната манекенка во нејзините тинејџерски денови изгледаше малку поинаку...
Забава МАГАЗИН

Фановите го искритикуваа лошиот фотошоп на Бела Хадид

Манкенката Бела Хадид објави фотографија на Инстаграм во минијатурно, бело бикини и покажа како го минува времето во карантин. „Среќна што ќе добијам малку витамин...
МАГАЗИН Стил

Бела Хадид облече панталони со дупки на неочекувани места (ФОТО)

Манекенката Бела Хадид ќе настапи на неколку модни ревии во Париз, а кога има паузи, не може да избега од будните папараци и нивните објективи....
Забава МАГАЗИН

Бела Хадид беше ѕвезда на Модната недела

Кристина Денесовска
Ултра популарната манекенка Бела Хадид е еден од најбараните модели на Месецот на модата кој моментално се одржува. Актуелна е неделата во Париз, а за...
Забава МАГАЗИН

Шефот на Викторија Сикрет ја вознемирувал Бела Хадид

Шокантни тврдења ја детализираа наводната токсичност во рамки на организацијата „Викторија Сикрет“, вклучувајки обвиненија против највисокиот извршен директор за наводно малтретирање на супермоделот Бела Хадид,...
Забава МАГАЗИН

Совршени црти: Прогласена најубавата манекенка на светот

user2
Тим од научници кои се занимаваат дури и со најситните црти на лицето, ја избраа најубавата манекенка на светот. Според нивната анализа, жена која има...