Таг : диета

Здравје и Храна

Дали знаете што е „мрзеливо кето“? Полесно е за придржување, а еве и колку е ефективно 

Stefanija Kuzmanovska
Придржувањето до кетогена диета со висок удел на маснотии не е лесен подвиг. Кажете му збогум на уживање во пуканки додека гледате филм! Диетата со...
Здравје и Храна

Ви го претставуваме деталниот план за исхрана со кој пејачката Адел изгуби повеќе од 40 килограми

Stefanija Kuzmanovska
Сè што треба да знаете за сиртфуд диетата, од нејзината научна позадина, благосостојба и ризици до план за исхрана  По објавувањето на уште една фотографија...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Витамини и минерали кои ви се потребни кога сте на диета

Елена Даскалова
Диетите некогаш може да значат дека одредени хранливи материи ќе ги внесувате во помала количина или пак, дека ви се потребни за да го засилат...
Забава МАГАЗИН

Мараја Кери открила со каква диета ослабнала 20 килограми

Мараја Кери неколку години се бореше со вишок килограми, но неодамна го покажа своето ново тело, на кое очигледно подолг период работела на слабеење и...
Забава МАГАЗИН

Кајли Џенер ја откри диетата

Ријалити ѕвездата и милијардерка Кајли Џенер конечно ја откри тајната на својата линија и со следачите сподели каква е нејзината исхрана. Иако многумина, доколку сакаат...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Храна која можете да ја јадете колку и да посакате и нема да се здебелите

Кристина Денесовска
Замислете да можете да јадете колку и да посакате, без страв за тоа како ќе влијае врз вашата линија. Не мора многу да размислувате, туку...
Забава МАГАЗИН

Диетата на Мерилин Монро која денес никој не би ја држел

Елена Даскалова
Популрната актерка важи за жена која ќе остане запаметена по нејзините заносни облини, но од начинот на кој ја одржувала фигурата, на денешните нутриционисти би...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Доколку сте на диета, внимавајте на вечерата

Повеќето кои сакаат да ослабат се трудат да јадат здраво. Меѓутоа, кога доаѓа вечерата се одлучуваат за брза храна, а попатно грицкаат крекери или овошје....