СТАНДАРД life

диета

Здравје

ДИЕТА СО ПАЛЕНТА: Исчистете ги цревата за 4 дена со најздравиот оброк што постои

Urednik
Диетата со палента или качамак е таква што само првиот ден гладувате, додека другите три дена постепено ја зголемувате порцијата и на тој начин го...
Балкан микс

„И генетиката има малку врска со изгледот“: Која е ТАЈНАТА НА ВИТКАТА ЛИНИЈА на Александра Радовиќ?

Urednik
Александра Радовиќ, балканска музичка ѕвезда и сопственичка на едни од најубавите поп-балади, во последните години строго се грижи за исхраната, но како и сите, и...
Здравје

Шокантната вистина за тоа што всушност се случува во нашето тело кога го елиминираме шеќерот

Urednik
Шеќерот често е првото нешто што сакаме да го исфрлиме од нашата исхрана кога ќе почнеме да се храниме здраво. Но, всушност постојат добри шеќери,...
Храна

Таратур диетата со која се симнуваат 5кг за 10 дена

Radmila Tasevska
Во текот на летната сезона, една од најпогодените студени супи е таратурот. Тој е заситувачки, освежувачки и херојот во диетата која ја споделуваме денеска со...
Здравје

Три килограми помалку само за неколку дена со сушени сливи!

Radmila Tasevska
Подобрен имунитетот и се спасувате од вишокот килограми. Диетата со сушени сливи препорачува прием од 6 сушени сливи по порција, кои не го пречекуваат со...