Таг : Изглед

Забава

Познатата актерка полни 55 за неколку дена, а еве ја тајната на нејзиниот изглед!

Влатко Зорба
Уште два дена славната актерка и манекенка Елизабет Харли ја делат од прославата на својот 55-ти роденден, и таа изгледа подобро од било кога. Харли...
МАГАЗИН

Познатата актерка за првпат по две години излезе во јавност, го уништила изгледот со пластични операции

Stefanija Kuzmanovska
Американската актерка Лара Флин Бојл се појави во јавноста после дури две години. Никој не беше во можност да ја фотографира или да ја види...
Забава МАГАЗИН

Били Портер ги повика фановите да го рекреираат неговиот изглед, резулатите се урнебесни

Актерот и пејач Били Портер, кој на широката јавност и е познат по своите есктравагантни изгледа на холивудските настани, одлучил да ги поттикне луѓето во...
МАГАЗИН Стил

Сајрус и Бибер ги открија омилените дневни рутини за убавина

Пејачката и манекенката разговараа во шоуто на Мајли кое се води во живо на Инстаграм, но подоцна снимките ги објавија на Јутјуб. Хејли Бибер и...
МАГАЗИН Стил

Кралицата Елизабета модно инспирирана од принцезата Дијана

Британската кралица Елизабета Втора, дури и на 93 години знае како добро да се облече/ Тоа што е во повозрасните години, не значи дека не...
МАГАЗИН Стил

Меган Маркл со елегантен изглед ги заврши кралските должности

Наскоро поранешнат војвотка од Сасекс, Меган Маркл ја обработи својата последна самостојна кралска должност. Association of Commonwealth Universities е едно од здруженијата чиј покровител беше...
МАГАЗИН Стил

Ким и Кортни со контроверзен изглед на миса во Париз

Ким и Кортни Кардашија не ја пропуштија Модната недела во Париз. Но покрај тоа што многу модни куќи за нив ослободија место во првите редови,...
Забава МАГАЗИН

Селма Хајек фотографирана без шминка: Нејзиниот изглед ги загрижи фановите (ФОТО)

Елена Даскалова
Актерката Селма Хајек со својата убавина и во шестата деценија од животот не престанува да го воодушеува светот. Но, приватно, таа не се грижи за...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Младоликите луѓе се поинтелигентни од останатите

Елена Даскалова
Многу фактори влијаат на тоа колку возрасно изгледаме, дали и колку сме интелигентни и колку сме останале здрави и витални со текот на годините. Понекогаш,...