Таг : Навики

Здравје и Храна

Навики кои можат целосно да го уништат имунолошкиот систем: Сите ги правиме, а не сме ни свесни за последиците!

Stefanija Kuzmanovska
„Балансираната исхрана богата со витамини и минерали е од големо значење за силен имунолошки систем. Покрај тоа, клучно е да се јаде само домашна храна...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Шест хигиенски грешки кои постојано ги правиме

Кристина Денесовска
Никогаш порано, како сега, не се зборувало за хигиена. Голем број лица за прв пат во животот водат сметка за тоа редовно да ги мијат...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Дали и вие ја правите оваа грешка при чување на кечапот?

Доколку и вие го чувате, експертите велат дека грешите. Истражувањето кое во спроведе Whitch? покажа дека само еден од пет Британци ги проверува упатствата за...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Девет секојдневни работи кои се исклучително опасни

Кристина Денесовска
Луѓето најчесто се во состојба да предчувствуваат опасност. Меѓутоа, невозможно е да се предвиди ваш се, особено работи кои ги правиме секојдневно, а за кои...
МАГАЗИН Миленици

Необичните навики на нашите миленици

Кристина Денесовска
Нашите миленици имаат некои необични ритуали кои понекогаш можат да не насмеат, но и да не загрижат. Доколку се прашувавте зошто вашите миленици имаат одредени...
Здравје и Храна МАГАЗИН

5 златни правила за здрава и правилна исхрана

Елена Даскалова
Ако сте одлучиле да воведете нов начин на исхрана, тоа не можете да го направите од денеска за утре, туку мора промените да ги воведувате...
Забава МАГАЗИН

Пет навики од кои мора да се откажете доколку сакате да бидете среќни

Кристина Денесовска
Понекогаш самите себе сме си најголеми непријатели, но не е секогаш лесно да дефинирате што точно правите погрешно и како тоа не спречува. Ова се...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Пет лоши навики кои можат да ви направат проблеми

Кристина Денесовска
Исто како што здравата исхрана го чува вашето здравје, така некои лоши навики можат да ви направат големи здравствени проблеми. Експертите предупредуваат дека од нив...
Забава МАГАЗИН

Од што треба да се ослободите до крајот на 2019 според хороскопот?

Елена Даскалова
На годината полека, но сигурно, ѝ се ближи крајот и доаѓа време за познатите новогодишни резолуции. Која е вашата? Сакате ли да бидете подобра личност?...