Таг : холестерол

Здравје и Храна МАГАЗИН

5 намирници кои ги чистат крвните садови од холестеролот

Елена Даскалова
Сите знаеме дека стресот и брзата храна создаваат холестерол кој би можел да нè убие ако не се погрижиме навреме за него. Но, постои и...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Трите најголеми митови за здравјето во кои многумина веруваат

user2
Ако излезете со мокра коса кога е ладно ќе настинете, промајата може да убие, имунитетот се подобрува со помош на чај… Постојат многу делумни вистини...