СТАНДАРД life
Секс и врски

Осум типа на мажи кои жените потајно ги сакаат!

Што сакаат жените? Ова е прашање со кое многу мажи се мачат уште пред истоимениот филм во кој Мел Гибсон се обидува да го најде одговорот на ова прашање.

Од секакви гуруа до славни личности кои тврдат како треба да се однесува мажот за да и се допадне на жената, сè уште останува мала тајна зад големата наука.

А суштината е едноставна, може да ни се допадне секој тип на маж, вклучувајќи ги и оние за кои никој не би се посомневал.

Во продолжение погледнете ги осумте типови на мажи кои жените тајно ги посакуваат:

Човек кој знае да готви

Ова е веќе очигледно, но кога мажот знае да готви – на жените им значи многу и знаат да го почитуваат тоа. Се вели дека патот до срцето на мажот е преку неговиот стомак, па зошто истото да не важи и за жените? Ова само покажува колку мажот е независен и колку добро знае да се грижи за себе, што значи дека добро ќе се грижи и за вас, нели?

„Штребер“

Можеби ова не е новост, но жените сакаат „штребери“. Од читање стрипови до програмирање, сакаме да најдеме малку памет кај секој маж, но не сакаме секогаш да го признаеме тоа. Исто така, ако мажот сака се во врска со музиката, спортот или нешто друго, тоа само покажува колку е страстен за тоа и колку му значи, а страста е една од најважните работи во врската. Исто така, ако се обиде да ве „вовлече“ во она што му се допаѓа, ќе сакате да му покажете нешто што ви се допаѓа, така што никогаш нема да ви биде досадно и секогаш ќе имате што да правите заедно.

Бунтовник

Успехот во традиционалниот деловен свет е дефинитивно привлечен за многу жени од очигледни причини. Но, не е секоја жена иста и не сите гледаат на дипломата и на тој успех исто. Дури и многу жени се уморни од мажи кои постојано ги импресионираат со типични показатели за богатство. Романтиката е направена од авантура, а авантурата е направена од играње по ваши правила, а не на општеството. Значи, маж кој е таков – бунтовник, и кој знае да ужива – е вистинска мамка за жените… Особено ако носи кожна јакна.

Оние кои сакаат да читаат книги

Иако е вистинско клише, многу жени сонуваат за сцена во автобус или воз каде дечкото спроти вас ја чита истата книга што таа ја чита. Средба на очи, па насмевка и на крај разговор за книгата и размена на телефони. Жените сакаат мажи кои сакаат да читаат и кои знаат како да се впуштат во магичниот свет на имагинацијата. Сепак, „Еј, и јас го прочитав тоа!“ е одличен почеток на разговор.

Метросексуалци

Брадата, долгата коса, машките пунџи се популарни во моментов и иако сите изгледаат убаво на мажите, сепак мислиме дека мазното и миризливо лице е поубаво (односно, повеќето мислат дека ова е прашање на вкус). Тие, исто така, можат да излезат од тренерките и опуштената гардероба и да се дотераат, дури и за најлежерното излегување во кафуле. Ова не само што ќе го освежи неговиот изглед, туку и ќе го освежи нашиот поглед кон нив. Значи, ако мажот се грижи за себе, се грижи за кожата, косата и знае како да се облекува, тој е „вау“ во женските очи.

Доволно перверзни

Модерната жена знае што сака во кревет. И ако популарната франшиза за книги и филмови не научи нешто, тоа е дека жените не треба да кријат што сакаат да добијат и да бидат малку „чудни“, а тоа е она што многу жени го сакаат! Како што знаете, мажите имаат ист број на фантазии како и ние, па ги сакаме оние кои и двајцата сакаат да ги исполнат тие фантазии и кои ги иницираат (затоа што сепак сме премногу фини…?).

Смирени мажи

Хуморот е клучот за привлекување жени, секогаш бил и секогаш ќе биде. Обожаваме кога некој маж не опушта и не насмее со неговите шеги, особено по напорен ден. Да не зборуваме за шегите на своја сметка – тие се најдобри. Исто така, сакаме кога мажот е самоуверен и најважно – искрен, а не кога се преправа дека е совршен џентлмен, а всушност не е ни блиску до тоа. Скромните мажи кои не се фалат со она што го имаат, туку имаат сто и една тема за разговор, се можеби најдобрите соговорници, а воедно и добри партнери кои го ценат тоа што го имаат.

Кои не пијат

Во денешно време сè се врти околу алкохолот, бидејќи тој стана „социјален лубрикант“. Со него се опуштаме и ја менуваме нашата личност, а она што ни е најважно – ја намалуваме нервозата кога ќе запознаеме некој нов. Но, се е многу поубаво без такви вештачки промени. Кога мажот не пие, кај нас го добива најголемиот можен плус и тоа е вистина. Ова покажува колку е силна неговата личност и колку не попушта на влијанието на општеството. Истото важи и за пушењето пури.

Жени откриваат: Мажите со овие особини се најдобри во кревет

Поврзани вести

4 начини како повторно да ја запалите искрата во вашиот брак: Како повторно да флертувате со сопругот?

Urednik

Како да го подигнете либидото кога не сакате секс?

Urednik

Три тајни: Вака ќе станете ненадминливи во сексот

Urednik