СТАНДАРД life

мажи

Хороскоп

Хороскопски знаци кои имаат лош вкус за мажи

Urednik
ЉУБОВТА е сложена и неостварлива, а патиштата на срцето честопати се неизвесни. Но, според астролозите, некои хороскопски знаци имаат помалку среќа во љубовта од другите...
Балкан микс

Бадриќ: Колку е постара жената, толку поотпишана, додека мажот е шармантен – не е важно што смрди

Urednik
Хрватската пејачка Нина Бадриќ ги коментираше денешните стандарди за убавина. Таа верува дека денешните девојки се оперираат за да изгледаат убаво на Инстаграм. „Има огромен...
Секс и врски

Зошто мажите се вртат кон други жени? Експерт за врски дава одговор кој ќе ве изненади

Radmila Tasevska
Експертот за партнерски односи Слаѓана Трикиќ истакнува дека мажите инстинктивно се свртуваат кон девојките. Повеќето жени доживеале дека во нејзино присуство мажот со кој е...
Здравје

Придобивките од кафето за мажите: Еве зошто треба да пијат барем една шолја дневно

Urednik
Секој треба да пие кафе. Истражувањата покажаа дека кафето е корисен пијалок и дека секој треба да пие барем една шолја дневно. Секако, неконтролираното пиење...
Секс и врски

Три знаци со кои несвесно ги одбивате мажите од вас

Radmila Tasevska
Иако за вас можеби привлекувањето на мажи не е проблем, сепак на крајот секој ве остава. Ова навистина може да ве повреди, бидејќи и тоа...