СТАНДАРД life
Секс и врски

Мажите над 40 години се особено страсни за овие две работи – ќе се изненадите кога ќе видите кои!

Мажите сакаат брз и валкан секс без ограничувања? Да, можно е. Според истражувањето на веб-страницата „LeAffair“, сепак, желбите на мажите над 40 години и оние помладите се значително различни.

Што ги пали сепак средовечните мажи? Нежно, не валкано и грубо

Верувале или не: мажите над 40 години најмногу сакаат романса во кревет! Имено, бакнувањето и нежниот, лесен, гушкачки секс се на прво и на второ место на нивните желби! Пред орален секс.

Следен на листата е „нормален секс“ (што и да мислите со тоа), а потоа секс со жени во секси долна облека и високи потпетици, СМ игри и тројки. Фотографирање или снимање за време на секс воопшто не им паѓа на памет.

А каква е ситуацијата со помладите момци?

Мажите во дваесеттите и делумно во 30-тите, барем според оваа анкета, се поподготвени за експериментирање. Секси фотографии и видео? Тоа е одлично за нив! А сексот со неколку луѓе е во првите пет желби во кревет, пишува Miss7.

Истражувањата покажуваат дека мажите се сексуално најактивни и најмоќни на возраст од 20 до 30 години – сепак, тогаш тие се повеќе фокусирани на квантитетот, а не на квалитетот во креветот. Во средината на четириесеттите години од животот најмногу се менува квалитетот на сексот. Имено, потврдено е дека на 45 години мажите (но и жените) имаат помалку секс, но сексот тогаш станува значително подобар.

Како да ја збогатите врската и што треба да направите за да го подобрите вашиот сексуален живот?

Поврзани вести

Сите заљубени парови минуваат низ овие фази од сексуалниот живот

Urednik

Што е лош секс?

Radmila Tasevska

Убава, паметна, успешна, но сама? Експерт за врски открива зошто ваквите девојки не можат да најдат партнер

Radmila Tasevska