Стандард

Алишер Усманов

КОМПАНИИ

Тројца руски олигарси меѓу најбогатите во Велика Британија

msp-admin
Руските бизнисмени Алишер Усманов, Михаил Фридман и Роман Абрамович влегоа во првите 20 најбогати луѓе во Велика Британија, според истражувањето на „Сандеј тајмс“. Богатството на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!