Таг : Мемоари

СВЕТ

Внуката на Трамп објавува мемоари во кои открива мрачни семејни тајни

Stefanija Kuzmanovska
Внуката на американскиот претседател Доналд Трамп се подготвува да објави мемоари кој ќе фрли светлина на мрачната приказна за семејството на американскиот претседател, објави денес...
Вести

Поранешен советник на Трамп ќе објави мемоари, претседателот на САД вели дека го крши законот

Влатко Зорба
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во понеделникот дека неговиот поранешен советник за национална безбедност Џон Болтон ќе го прекрши законот ако ја објави својата книга....
Забава МАГАЗИН

Вуди Ален во мемоарите откри детали за врската со посвоената ќерка

За најдобрата Сун-Ји. Ја пуштив да ми јаде од рака и тогаш забележав дека раката ми недостига, напиша холивудскиот режисер и актер Вуди Ален во...
Забава МАГАЗИН

Најдобрата пријателка на Витни Хјустон конечно ја призна нивната врска

За пет дена светлото на денот ќе го здогледаат мемоарите на Робин Крафорд, најдобрата пријателка на пејачката Витни Хјустон, а во кои, по години молк,...
Забава МАГАЗИН

Елтон Џон со шокантни тврдења за Мајкл Џексон

user2
Популарниот музичар Елтон Џон изнесе уште една шокантна вистина. Во неговите мемоари „Јас“ кои излегуваат оваа недела, напиша дека Мајкл Џексон бил „сериозно ментално болен“....