Таг : жена

МАКЕДОНИЈА

Социoлогија за втора година: Жената треба да седи дома, за да не биде криминалец

Влатко Зорба
Според авторите на учебникот по Социологија за втора година гимназија, жената ако е затворена во домот и нема никакви јавни улоги, таа ќе нема можност...
Забава МАГАЗИН

Тони Ан Синг од Јамајка е новата Мис на светот

Елена Даскалова
Тони Ан Синг од Јамајка сношти беше избрана за нова Мис на светот. На самото прогласување таа изјави дека ќе ја искористи титулата за да...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Најважните хормони за правилно функционирање на женското тело

Елена Даскалова
Хормоните се лачат од жлездите во нашето тело и се клучни за тоа да функционира правилно на хемиско, биолошко и физиолошко ниво. Познато е дека...
Здравје и Храна

Седум знаци кои укажуваат на тоа дека вашето женско здравје е загрозено

Дали понекогаш чуствувате чешање или пецкање околу или во вашата вагина? Или можеби во текот на сексот имате необјаслиба болка или чуден мирис? Сите овие...
Забава МАГАЗИН

Жените родени во овие три знаци се најдобри партнерки

За многумина љубовта е најважната работа на светот. Во денешно време по мислењето на многу, не е лесно да се пронајде партнер и да се...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Четири јасни симптоми дека влегувате во менопауза

Менопауза претставува природен крај на менструалниот циклус, односно крај на репродуктивниот период кај жените. Во продолжение прочитајте ги петте симптоми кои ќе ви укажан дека...
Забава МАГАЗИН

Ова се најсензуалните жени во хороскопот

Елена Даскалова
Жените родени во овие три хороскопски знаци можат да се пофалат со изразена сексуалност, страственост и сензуалност, а мажите, едноставно, „кршат врат“ вртејќи се по...
МАКЕДОНИЈА

„200 жени претприемачки“ – Царовска прогласена за „Жена на годината 2019“

Ивана Рамаданова
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска беше прогласена за „Жена на годината 2019“ во рамки на првиот македонски избор, како дел од...
Забава МАГАЗИН

Каков маж ѝ е потребен на секоја претставничка на хороскопот?

Елена Даскалова
Забавувајте се со овој интересен љубовен хороскоп, со кој ќе откриете каков маж ви одговара според тоа во кој знак сте родени. Овен – интелигентен...