Таг : вага

Забава МАГАЗИН

Четирите најемпатични хороскопски знаци

Кристина Денесовска
На некои луѓе им е многу полесно од останатите да се стават во туѓата кожа и да сфатат како се чувствуваат. Емпатијата е една голема...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои самоизолацијата тешко ја поднесуваат

Тие веќе планираат патувања по карантинот. Како што пишуваат астролозите, личностите родени во овие хороскопски знаци се посебно погодени од ситуацијата, а особено поради тоа...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци со кои отворено може да разговарате за своите чувства

Кога некој ќе ве праша како сте, дефинитивно не очекува дека ќе почнете да му зборувате за се и сешто. Но, без оглед на тоа,...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се најголеми хипохондрици

Зодијакот ја дефинира нашата личност и ни покажува начини на кои размислуваме и како се однесуваме. Така е и со здравјето, односно нашиот пристап кон...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се одличен избор за сериозна врска

Кристина Денесовска
  Луѓето родени под емоционално позрел хороскопски знак, правилно ќе ја дефинираат врската, ќе ве фатат за рака и ќе ве запознаат со своите родители....
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои ги излудуваат сите околу себе

Кристина Денесовска
Нивната лоша способност за комуникација, опседнатост со самите себе и тврдоглавиот став, луѓето околу нив ги доведува до лудило. Доколку некогаш сте се запрашале дали...
Забава МАГАЗИН

Вториот месец од годината ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

Кристина Денесовска
Февруари ќе биде интересен период, особено поради ретроградниот Меркур. Но, негрижете се, енергијата ќе биде многу попозитивна отколку во јануари. На 9 февруари не очекува...
Забава МАГАЗИН

ВАГА: Годишен хороскоп за 2020 година

Елена Даскалова
Во 2020 година Вагите ќе сакаат да направат значајни промени во својот живот, било да се работи за кариерата, домот или пак, емотивниот статус. Постојано...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои во 2020 година ќе влезат во сериозна врска

Кристина Денесовска
Како што се доближуваме до 2020 година, така има се повеќе прогнози за тоа што не чека. Во следната година не очекуваат неколку важни астролошки...