Таг : протеини

Здравје и Храна МАГАЗИН

Јајцата го чуваат вашето здравје

Кристина Денесовска
Јајцата всушност имаат мноу предност бидејќи се хранливи. Тие се застапени во здравата и рамнотежена исхрана и се одлични сојузници за витка линија. Треба да...
Здравје и Храна МАГАЗИН

7 грешки кои ги правите со појадокот

Елена Даскалова
Појадокот има докажано позитивно дејство и врз вашето тело и врз здравјето. Но, проблемот се појавува поради тоа што избирате да јадете и на кој...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Високопротеинските диети опасни за здравјето?

Елена Даскалова
Многу често високопротеинските диети се препорачуваат за брзо слабеење, без да се земе предвид фактот дека не смеат да траат долго и мора да се...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Кое е најдоброто време да испиете протеински шејк?

user2
За оние кои редовно тренираат и се посветени на бодибилдинг, протеинските додатоци им се потребни за да може да изградат мускулна маса. Креатинот, кој во...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Зошто е подобро да пиете козјо млеко наместо кравјо?

user2
Козјото млеко можеби има вкус на кој не сме навикнати, но според хранливоста, е далеку поздраво и подобро од кравјото млеко, кое е најлесно достапно...