СТАНДАРД life

умерено

Храна

Путерот од кикирики е полн со протеини, но треба да се јаде умерено – Еве зошто!

Radmila Tasevska
Путерот од кикирики е уживање кое многу нутриционисти и диететичари го препорачуваат како додаток на смути или како вкусен прелив за појадок или десерт. Сепак,...