Таг : вечера

МАГАЗИН

Платил 800.000 долари за вечера со Том Брејди

Stefanija Kuzmanovska
Познатиот американски јутубер, Логан Тиртијак (25) победи на хуманитарна аукција плаќајќи дури 800.000 долари за да може да вечера со американската фудбалска sвезда Том Брејди...
Забава МАГАЗИН

Откриено со кого вечерале Меган и Хари по говорот на „самитот на милијардери“

Кристина Денесовска
Меган Маркл и принцот Хари вечерале со Џенифер Лопез и нејзиниот свршеник Алекс Родригез во четвртокот навечер во Мјами, јавува New York Post. Вечерта се...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Доколку сте на диета, внимавајте на вечерата

Повеќето кои сакаат да ослабат се трудат да јадат здраво. Меѓутоа, кога доаѓа вечерата се одлучуваат за брза храна, а попатно грицкаат крекери или овошје....
Здравје и Храна МАГАЗИН

За лесна вечера: Говедска супа со зеленчук (РЕЦЕПТ)

Елена Даскалова
Супите и чорбите содржат месо, зеленчук и зачини, чија комбинација помага и да се заситите, но и да се затоплите во ладните зимски денови. Состојки:...
Здравје и Храна МАГАЗИН

12 намирници кои не треба да ги јадете навечер

Елена Даскалова
Ако сакате удобен и мирен сон и здраво тело, најпрво, не вечерајте непосредно пред спиење, а потоа, паметно избирајте ги намирниците кои ги јадете за...
Здравје и Храна МАГАЗИН

За подобар сон, секоја вечер јадете по едно јајце

Елена Даскалова
Според готвачот Ник Биц, најдобра вечера е тврдо вареното јајце, кое ќе ви обезбеди доволно протеини и ќе ви овозможи во текот на ноќта да...