СТАНДАРД life

Вечера

Шоубиз

Том Круз изнајмил цел кат од ресторан за романтична вечера со фаталната Русинка

Urednik
Холивудската ѕвезда Том Круз во последно време е насочен кон дамите! Пролетта и испраќал цвеќе на Шакира, неодамна се шпекулираше дека и „фрлил око“ на...
Здравје

Вечера и слабеење: Храна која го забрзува метаболизмот доколку ја јадете навечер

Urednik
Храната богата со лесно сварливи протеини го заситува и го забрзува метаболизмот. Вклучувањето на оваа храна во вашата вечера помага да се зголеми мускулната маса...