СТАНДАРД life

Ѓоковиќ

Балкан микс

„Братот и јас…“ Георгиев објави фотографија со Ѓоковиќ од приватна прослава

Urednik
Црногорскиот пејач Владо Георгиев пред неколку дена пееше на прославата на српските репрезентативни кошаркари и тенисерот Новак Ѓоковиќ. Таму разговарал со својот пријател Ноле со...
Балкан микс

Денеска е во среќен брак со Јелена, но дали знаете која била првата љубов на Новак Ѓоковиќ?

Urednik
Јелена и познатиот тенисер, освојувач на 23 Гренд слем титули, живеат во хармоничен брачен живот нешто повеќе од 8 години. Пред Јелена, Србинот беше во...