Таг : милано

Стил

Светот шокиран од анорексичниот изглед на Кендал Џенер на модната недела во Милано (ФОТО)

Влатко Зорба
Изгледот на Кендал Џенер (24) на Модната недела во Милано шокираше многумина, бидејќи изгледаше премногу слабо и неуредно. Кендал Џенер е една од најплатените модели...
МАГАЗИН

Десетици милиони го гледаа Андреа Бочели од Милано

Stefanija Kuzmanovska
Италијанскиот тенор Андреа Бочели одржа соло-велигденски концерт во празната катедрала во Милано, што се пренесуваше во живо на милиони луѓе низ целиот свет, изолирани во...
МАГАЗИН

Андреа Бочели во недела настапува во празна катедрала во Милано

Stefanija Kuzmanovska
Италијанскиот тенор Андреа Бочели в недела на Велигден ќе настапи во катедралата во Милано, која ќе биде празна, а настапот ќе се пренесува преку Јутуб....
Забава МАГАЗИН

Донатела Версаче донираше 200.000 евра за борба против коронавирусот

Донатела Версаче и нејзината ќерка Алегра на миланската болница San Raffaele ѝ донирале 200.000 евра за да придонесат во борба против коронавирусот. Креативната директорка на...
Забава МАГАЗИН

Трубач во Милан засвире на прозорецот и разнежни многумина

Кристина Денесовска
Италијанците се присилени да бидат во домашна изолација, но тие најдоа начин за кревање на моралот така што излегуваат на своите тераси и пејат. Тоа...
АНАЛИЗИ

Коронавирусот го промени идентитетот на Милано

Stefanija Kuzmanovska
Иако Италија беше меѓу првите европски земји што ги воведе сите можни забрани и ограничувања од Кина, коронавирусот сепак пристигна во Европа во последните денови...
МАКЕДОНИЈА

Авион од Милано утре пристигнува во Охрид, патниците прво на проверка кај епидемиолози

Александар Тодески
Авион со патници од Милано, град кој се наоѓа во ризичните делови на Италија, утре ќе слета на охридскиот аеродром. На аеродромот пак, сѐ уште...
МАКЕДОНИЈА

Сомнителната патничка од Милано нема корона вирус

Берта Китинска
Резулататите од тесетирањето на коронавирус кај патничката од Милано се негативни, соопшти Министерството за здравство. Министерството за здравство на својата веб страница објави дека се...