СТАНДАРД life

Фустан

Стил

📸 Дакота Џонсон на премиерата на „Мадам Веб“ се појави во проѕирен фустан од сребрени ланчиња

Radmila Tasevska
Дакота Џонсон е ѕвездата на новиот филм „Мадам Веб“ (Madame Web), кој штотуку почна со киноприкажувањата во светот. Но, американската глумица на премиерата во Лос...
Стил

📸 Дакота Џонсон и пркоси на зимата во целосно проѕирен фустан

Radmila Tasevska
Ѕвездата од трилогијата „50 нијанси сиво“ последниве неколку дена вредно го промовира претстојниот филм „Madame Web“, во изданија соодветни на улогата на оваа хероина на...
Шоубиз

📸 Доја Кат облече необичен фустан и ги покажа градите на доделувањето на Греми наградите

Radmila Tasevska
Доја Кат ги привлече погледите на Греми наградите во Лос Анџелес. 28-годишната пејачка облече нежно розев фустан, кој го истакна нејзиното деколте и ги покажа...
Стил

📸 Мајли ги привлече погледите на Греми со овој фустан: Дизајнерот работел на него 675 часа

Radmila Tasevska
Пејачката Мајли Сајрус ја освои првата Греми награда во кариерата, во категоријата за најдобра песна – Flowers. Мајли привлече големо внимание со својот стајлинг, како...
Стил

📽Оливија Родриго блесна во црвен фустан, еден детаљ го украде вниманието

Radmila Tasevska
Американската пејачка и актерка Оливија Родриго блесна на овогодишните Греми награди во фустан на Версаче, кој го замени со впечатлив црвен фустан од индискиот дизајнер...
Стил

📸Во ласкав фустан инспириран од 80-тите: Прекрасната Моника Белучи предизвика возбуда на гала вечерата

Radmila Tasevska
Заедно со француската дива Изабел Ипер, новото издание на гала-вечерата Сидакшн во Париз го одбележа и прекрасната Моника Белучи. Италијанската дива по доделувањето на наградите...
Стил

📸 Спектакуларно издание на Деми Мур: Во овој фустан малкумина остави рамнодушни

Radmila Tasevska
Деми Мур се приклучи на импресивната екипа од втората сезона на антологиската ТВ серија „Feud“ создадена од Рајан Марфи. Новата сезона на серијата „Feud“ се...
Шоубиз

📽 Селена Гомез го привлече вниманието со фустанот на доделувањето на Еми наградите

Radmila Tasevska
Пејачката Селена Гомез со својот беспрекорен изглед го привлече вниманието на доделувањето на Еми наградите во Лос Анџелес. Пејачката за оваа пригода избра фустан од...
Стил

📸Црвената е хит боја на сезоната, но овој фустан тешко дека ќе најде конкуренција

Urednik
Пејачката Дуа Липа на доделувањето на наградите во Лос Анџелес искомбинира фустан од Прада со накит Tiffany & Co во комбинација за која долго ќе...
Стил

📷Фустанот на убавата црвенокоса актерка е чиста фантазија

Urednik
Џесика Честејн (46) несомнено беше ѕвезда на црвениот тепих на церемонијата на National Board of Review во Њујорк. Црвенокосата актерка ги остави сите без здив...