СТАНДАРД life

Деми Мур

Шоубиз

📽 Деми Мур откри во каква состојба е сега Брус Вилис

Radmila Tasevska
Во март минатата година семејството на Брус Вилис објави дека на актерот му била дијагностицирана фронтотемпорална деменција, а неколку месеци подоцна се зборувало дека неговата...
Стил

📸 Спектакуларно издание на Деми Мур: Во овој фустан малкумина остави рамнодушни

Radmila Tasevska
Деми Мур се приклучи на импресивната екипа од втората сезона на антологиската ТВ серија „Feud“ создадена од Рајан Марфи. Новата сезона на серијата „Feud“ се...
Стил

📸 Деми Мур знае како да привлече внимание со незаборавен фустан

Urednik
Иако зачекори во седмата деценија, 61-годишната Деми Мур предизвикува возбуда каде и да се појави со младешкиот изглед и витката линија. Познатата актерка покажа ефикасен...
Стил

Гламурозниот костум одлично и стои: Деми Мур го украде шоуто на модната ревија на „Версаче“

Urednik
Новата ревија на модната куќа „Версаче“ ја затвори легендарната Клаудија Шифер во блескав фустан, а во креација со истиот ефект вниманието од првите редови го...
Шоубиз

Насмеаната Деми Мур пленеше со сексапил на улиците на Милано

Urednik
По Лондон, модниот свет се пресели во Милано каде се одржува новата Модна недела. Италијанската куќа Фенди меѓу првите претстави новитети за новата сезона пролет/лето,...
Стил

Деми Мур во уште еден стајлинг кој вреди да се ископира од глава до пети

Urednik
Деми Мур во последно време се држи до белите фармерки за кои кога ќе видиме колку добро и стојат, не можеме да и замериме. Патем,...
Шоубиз

(ВИДЕО) Деми Мур повторно ужива на Медитеранот

Urednik
Холивудската ѕвезда Деми Мур е фотографирана на ноќно излегување на островот Миконос. Таа во танцова екстаза убаво се забавуваше во поголемо друштво, боса и во...