СТАНДАРД life
Балкан микс

„Братот и јас…“ Георгиев објави фотографија со Ѓоковиќ од приватна прослава

Црногорскиот пејач Владо Георгиев пред неколку дена пееше на прославата на српските репрезентативни кошаркари и тенисерот Новак Ѓоковиќ.

Таму разговарал со својот пријател Ноле со кој се сликаше и на сите им испрати кратка и јасна порака.

– Братот и јас. Може да нè мразат само оние кои не не сакаат – сподели пејачот.

Пејачот и тенисерот се дружеа и пред УС Опен, откако Новак и сопругата Јелена присуствуваа на концертот на Владо во кулата Канли во Херцег Нови.

Иако во еден момент почна да врне, Ѓоковиќ не побегна ниту се засолни, туку цело време играа и пееја на дожд со сопругата.

Поврзани вести

„И генетиката има малку врска со изгледот“: Која е ТАЈНАТА НА ВИТКАТА ЛИНИЈА на Александра Радовиќ?

Urednik

Теодора Џехверовиќ позира во провокативна долна облека

Radmila Tasevska

(ВИДЕО)„Лејди Гага од Али Експрес“: Фановите разочарани од новиот спот и песна на Карлеуша

Urednik