Таг : девојка

Политика

Спасовски: Граѓаните да не го споделуваат вознемирувачкото видео и да ја почитуваат приватноста на девојката

Влатко Зорба
Премиерот Оливер Спасовски вечерва на својот Фејсбук статус го осуди насилството врз девојката од Штип и најави дека лично ќе се заложи сите владини институции...
Хроника

Познат идентитетот на двајцата насилници кои малтретираа девојка во Штип

Берта Китинска
По објавеното видео на социјалните мрежи, од МВР велат дека веќе се обезбедени двете момчиња кои ја тепаат девојката и дека многу брзо полицијата ќе...
СВЕТ

Ја убил својата девојка затоа што мислел дека му пренела коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Грозоморно убиство ги шокираше жителите на малиот град Фурци Сикуло во Сицилија. Медицинскиот брат Антонио Де Пејс ја убил својата девојка, 27-годишната докторка Лорен Квантант,...
МАКЕДОНИЈА

Видео: Скопјанката која се излечи од коронавирусот од дома пее за сите медицински лица и пациенти

Берта Китинска
Михаела Јаневска од Скопје е едена од 12-те пациенти во земјата кои го победија коронавирусот и се пуштени дома. Таа на својот Фејсбук профил сними...
Забава МАГАЗИН

Олга Кириленко позитивна на коронавирусот

Олга Кириленко која глумеше девојка на Бонд во филмот Quantum of Solace, потврди дека е позитивна на коронавирусот. Веста, ја објави самата Олга преку социјалните...
Хроника

Девојка од Белорусија уапсена на скопскиот аеродром

Во 08:10 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром-Скопје“, при пасошка контрола на 22-годишната В.К. од Белорусија, било констатирано дека го пречекорила дозволениот туристички престој од...
Забава МАГАЗИН

Принцот Ендру дозволил на модел да седне на тронот на кралицата

Принцот Ендру се гледал со моделката Каприс Буре извесен перод, а двапати ја донел и во Бакингемската палата, без знаење на остатокот од семејството. Во...
Забава МАГАЗИН

Николас Кејџ фотографиран со новата девојка

Кристина Денесовска
Популарниот актер Николас Кејџ и неговата девојка Рико Шибата биле фотографирани на аеродромот во Њујорк како се држат за раце, а еден детаљ ги воодушеви...
Забава МАГАЗИН

Се ожени Леонардо ди Каприо?

Кристина Денесовска
Според пишувањата на магазинот ОК!, вечниот и еден од најпосакуваните ергени, Леонардо ди Каприо, се оженил со својата девојка Камила Мороне, со која се забавува...