Таг : милиони

СВЕТ

Во светот регистрирани речиси 19 милиони случаи на коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Според податоците од веб-страницата на Worldometer, до вчера се регистрирани 18.920.608 заразени лица од почетокот на пандемијата на коронавирус. Вкупно 709.266 луѓе починаа низ целиот...
МАГАЗИН

Роби Вилијамс нема возачка дозвола а троши милиони на луксузни автомобили

Stefanija Kuzmanovska
Популарниот пејач Роби Вилијамс (46) потроши богатство на автомобилите што некогаш ги имал, како и на петте луксузни автомобили кои сега ги поседува, а интересно...
Компании и пазар

Банкарски гигант изгуби 200 милиони долари за само еден ден!

Stefanija Kuzmanovska
Банкарскиот гигант HSBC изгуби 200 милиони долари за само еден ден во услови на превирања на пазарот на злато. Загубите на пазарот на HSBC се...
Компании и пазар

Усје со добивка од 191,6 милиони денари го заврши првото тримесечје

Stefanija Kuzmanovska
За цементарница Усје првиот квартал од оваа година заврши со добивка од 191.665.000 денари, покажува консолидираниот биланс на успех објавен на Македонска берза. Во првите...
Забава МАГАЗИН

Сајмон Кауел и Ким Кардашијан донираа милиони за помош во борба со ковид-19

Продуцентот Сајмон Кауел донираше 1,6 милиони фунти во добротворните установи зафатени со коронавирусот. Тој им порача и на останатите кои можат да го направат истото,...
МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Истражувачка сторија открива дека 2,5 милиони евра од Унгарија завршиле во ТВ Алфа и три портали

Stefanija Kuzmanovska
Еден медиум во Словенија неодамна објави истражувачка сторија во која откри дека сума од два и пол милиони евра од Унгарија завршиле во телевизија Алфа...