СТАНДАРД life

Алка Вуица

Балкан микс

Алка Вуица (62): „Верувам дека ме чека мојата вистинска љубов“

Urednik
Неодамна хрватската пејачка Алка Вуица (62) раскажа како лесно се заљубува, но и како досега немала многу среќа во љубовта. Пејачката сега призна дека искрено...
Балкан микс

Алка Вуица сподели тажна вест

Urednik
Хрватската пејачка Алка Вуица преку социјалните мрежи сподели тажна вест дека нејзината мајка Зденка починала синоќа. Заедно со оваа порака, познатата хрватска кантавторка, поетеса и...