Таг : Лејди Гага

Забава МАГАЗИН

Се омажи Леди Гага

Кристина Денесовска
Откако пред неколку дена низ светот се прошири веста дека 33-годишната пејачка го очекува првото бебе со новиот партнер Мајкл Полански, New idea пишува дека...
Забава МАГАЗИН

Лејди Гага откри дека била силувана повеќепати

Елена Даскалова
За време на турнејата „2020 Vision: Your Life In Focus“, популарната Лејди Гага често зборува за здравствената состојба и траумите од минатото, поради кои уште...
Забава МАГАЗИН

Најзначајните моменти од поп-културата за 2019

Елена Даскалова
Започна Новата 2020 година, па време е да направиме една кратка ретроспектива на најзначајните моменти на светската поп-култура. Од најавеното ново продолжение на „Матрикс“, до...
Забава МАГАЗИН

Чудни навики од кои познатите личности не можат да се откажат

Елена Даскалова
Многумина од нас веруваат дека популарните личности не се како обичните луѓе само поради тоа што имаат повеќе слава и пари. Но, вистината не е...
Забава МАГАЗИН

Популарни личности кои се бореле со депресијата

Елена Даскалова
Депресијата не е новоизмислена болест, но во минатото, за жал, била опкружена со предрасуди, стигма и срам од сопствената состојба. Но, како што мине времето,...
Забава МАГАЗИН

Лејди Гага ќе ја глуми “црната вдовица“ на Маурицио Гучи

Влатко Зорба
Минатата година со улогата на надежна пејачка во филмот „Ѕвездата е родена“, Лејди Гага ја воодушеви публиката и критиката. Сега според најновите информации таа е...
Забава МАГАЗИН

Елтон Џон објаснува зошто ја нарекол Мадона „евтина стриптизета“

user2
Елтон Џон во својата биографија, освен што зборува за своето минато, не ги поштедува ниту своите естрадни колеги. Овојпат на тапет се најде поп-кралицата Мадона....
Здравје и Храна МАГАЗИН

Кои се симптомите на болеста од која страда Лејди Гага?

user2
Јавноста веќе одамна знае дека популарната Лејди Гага има ретка здравствена дијагноза, наречена фибромијалгија, која се манифестира со хронични болки низ целото тело. Тоа што...
Забава МАГАЗИН

Еден твит на Лејди Гага направи хаос, луѓето со часови дешифрираа

user2
Лејди Гага е позната по тоа што со само едно појавување или неколку зборови може да предизвика вистински хаос на интернет. Таа објави твит со...
Забава МАГАЗИН

Лејди Гага се чувствува добро по падот од сцена

user2
На шоуто во Лас Вегас пејачката доживеа многу непријатна и опасна ситуација. Имено таа во тек на настапот на сцената повика еден обожавател од публика,...