16.8 C
Скопје
25 септември, 2023
СТАНДАРД life
МК Сцена

Концертна промоција на „Васил“ вечерва во Куршумли Ан

Концертната промоција насловена „ВАСИЛ” ќе се одржи денеска 12 септември (вторник) во Куршумли Ан – Скопје со почеток во 20:00 часот, како и на 14-ти септември (четврток) во НУЦК Антон Панов – Струмица со почеток во 20:00 часот.

Концертот претставува мост на три музички жанрови: македонски песни (премиера на авторски нови композиции), балкански хитови и класични композиции. Музичкиот тим вклучува докажани реномирани македонски музичари и уметници, а како специјални гости ќе бидат: женскиот хор Св. Злата Мегленска и сценски перформанс од кореографката Сања Шутевска.  

Васил заедно со тимот го подготвуваа овој музички проект повеќе од една година, и по концертите во Скопје и Струмица ја најавува неговата турнеа и во други светски метрополи. 

„Влезот и на двата концерти е бесплатен, во вакви тешки времиња на кои сведочиме, музиката нека биде светлата точка и надеж за нашето подобро утре“, велат од тимот на Васил 

Поврзани вести

„Те дуа, жими мене“ награден на филмски фестивал во Албанија

Urednik

Skopje Tattoo Show 2023: Славење на уметноста, културата и самоизразувањето преку мастило

Urednik

Сопругот на Антониа Гиговска го истетовира името на синот

Radmila Tasevska