Стандард

Microsoft

КОМПАНИИ

Microsoft ќе инвестира милијарда долари во оваа балканска земја

msp-admin
Технолошкиот гигант Microsoft најави планови за изградба на три центри за чување на податоци во Атина. Ова ќе обезбеди инвестиции до една милијарда долари во...
КОМПАНИИ

Microsoft ќе одвои 7,5 милијарди долари за гејминг компанија

msp-admin
Технолошкиот гигант, Microsoft го најави својот план за преземање на ZeniMax Media, компанија во рамки на групацијата Bethesda Softworks, којашто е една од најголемите компании...
ТЕХНОЛОГИЈА

Microsoft веќе не дозволува да се исклучи антивирусот на Windows 10

msp-admin
Windows Defender или Microsoft Defender е претходно инсталиран антивирусен софтвер кој доаѓа со оперативниот систем Windows 10 и, технички кажано, го заштитува вашиот компјутер од...
КОМПАНИИ

Microsoft ќе ги отвори канцелариите наредната година, ќе мора да поминат шест фази

msp-admin
Канцелариите на компанијата Microsoft во САД ќе отворат најрано во јануари наредната година, а можеби и подоцна, поради пандемијата на коронавирус, пишува The Verge. Компанијата...
ТЕХНОЛОГИЈА

Microsoft го менува фокусот на платформата Windows 10X на уреди со еден екран

msp-admin
Компјутерите со двојни екрани без сомнение ја претставуваат иднината, но тие нема да се појават толку брзо како што мислеше Microsoft . Компанијата првично планираше...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!