Таг : Проблем

СВЕТ

Лукашенко: Ситуацијата во земјата е мој проблем и ќе го решиме во наредните неколку дена

Stefanija Kuzmanovska
Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, изјави денеска дека ќе ја реши ситуацијата во земјата во наредните денови. – На некои луѓе не им се допаѓа...
Компании и пазар

Најниска цена како критериум за јавните набавки е проблем за компаниите

Stefanija Kuzmanovska
Најниската цена како критериум во јавните набавки и понатаму е проблем за фирмите кои учествуваат, а 48% од нив сметаат дека има корупција во набавките,...
Технологија

Microsoft реши голем проблем со Windows – враќање на избришаните датотеки

Stefanija Kuzmanovska
Знаеме дека сте запознаени со тоа ужасно чувство кога набрзина ќе избришете нешто, па ја празните корпата во Windows, и потоа си го правите животот...
СВЕТ

Италијанскиот министер за здравство: Фудбалот во моментов е последниот проблем!

Stefanija Kuzmanovska
Италијанскиот министер за здравство Роберто Сперанца, како одговор на лидерот на италијанската фудбалска федерација Габриел Гравина, истакна дека во моментов „фудбалот е последниот проблем со...
Забава МАГАЗИН

Фановите загрижени за Новак Ѓоковиќ

Кристина Денесовска
Новак Ѓоковиќ има одлична сезона, но додека се е сјајно на тереност, многумина се прашуваат што се случува со неговото око. Имено, многумина забележале дека...
МАКЕДОНИЈА

Инвестиција од пет милиони евра во штипската филтер станица за решавање на проблемот со водоснадбдување

Stefanija Kuzmanovska
Пет милиони евра ќе се инвестираат во штипската филтер станица со цел да се приспособи за добивање на вода од хидросистемот Злетовица. Ова денеска го...
Забава МАГАЗИН

Интуицијата може да ви помогне да го изберете правилното решение

Елена Даскалова
Кога сме во дилема и не можеме да процениме која одлука е најдобра, интуицијата е таа која треба да ја послушаме. Таа може да нè...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Поразителни бројки: Една од 10 жени има ендометриоза

user2
Ендометриозата е болест на женскиот репродуктивен систем која за прв пат е медицински опишана во средината на 19 век. Денеска, таа е трета најчеста гинеколошка...