СТАНДАРД life

милијарди долари

КОМПАНИИ

Microsoft ќе одвои 7,5 милијарди долари за гејминг компанија

msp-admin
Технолошкиот гигант, Microsoft го најави својот план за преземање на ZeniMax Media, компанија во рамки на групацијата Bethesda Softworks, којашто е една од најголемите компании...
ЕКОНОМИЈА

Цукерберг сега „тежи“ 100 милијарди долари

Stefanija Kuzmanovska
Нето вредноста на богатството на основачот на Facebook, Марк Цукерберг надмина 100 милијарди долари. Според Bloomberg, Цукерберг е во друштво на најбогатиот човек на светот,...
ЕКОНОМИЈА

Извезени дијаманти вредни 107,4 милијарди долари

Stefanija Kuzmanovska
Извозот на дијаманти минатата година имаше вредност од 107,4 милијарди долари, покажуваат податоците на World’s top exports. Извозник број еден на дијаманти во светот е...