Стандард

Леново

ТЕХНОЛОГИЈА

Следниот Lenovo Legion пристигнува на пролет

Влатко Зорба
Lenovo навести за својот нов гејмерски телефон на социјалната мрежа Weibo. Самиот „тизер“ само открива дека ладењето ќе биде главната карактеристика на уредот и дека...
КОМПАНИИ

Lenovo ја зацврсти водечката позиција на глобалниот пазар на компјутери

Влатко Зорба
Кинескиот производител на компјутери Lenovo во средата објави дека неговиот профит и приходите нагло се зголемиле во третиот фискален квартал, поттикнат од големата побарувачка на...
КОМПАНИИ

Lenovo на чело на глобалниот пазар на компјутери

Влатко Зорба
Пазарот за персонални компјутери порасна за 25% во четвртиот квартал на 2020 година и достигна 90,3 милиони единици, според извештајот на аналитичката компанија „Canalys“. Лидер...
ТЕХНОЛОГИЈА

Првиот флексибилен лаптоп Lenovo ThinkPad X1 Fold ќе се продава за 2.499 долари

msp-admin
Флексибилните паметни телефони се интересен концепт што ќе ги опфати и лаптопите на водечките производители. Се разбира, ќе биде потребно време да се видат првите...