Стандард

Подем

КРИПТОВАЛУТИ

Bitcoin проби 41.000 долари – подемот продолжува

Влатко Зорба
Нов ден, нов рекорд за цената на Bitcoin (BTC). Најголемата криптовалута во петокот објави нова највисока цена од 41.671 долари(во моментот на пишувањето на веста),...
АНАЛИЗИ

Ќе заврши ли подемот на Игрите во 2021 година?

Влатко Зорба
Иако повеќето компании се разбирливо задоволни што го гледаат изминувањето на 2020 година, компаниите за видео игри може да имаат измешани чувства, пишува Ден Галагер...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!