СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

Samsung подготвува поевтина верзија на Galaxy Note за Европа

Според Sammobile, Samsung се подготвува да промовира поевтин модел во серијата Galaxy Note, кој е позициониран во средната класа и е наменет за Европа.

Во изданието се наведува дека новиот паметен телефон ќе биде достапен во „црно-црвено“, но во оваа фаза не е јасно под кој модел ќе се дистрибуира идниот уред.

Засега е јасно името на кодот на новата Galaxy Note, кој е SM-N770F.
Последниот Note, кој беше позиционирана во средната класа – Galaxy Note 3 Neo, беше со име SM-N750F.

Засега нема други информации за претстојниот паметен телефон, но очекуваме да излезат со приближување на неговата премиера.

Поврзани вести

Instagram Lite за Android официјално пристигнува во 170 земји

Влатко Зорба

Huawei го претстави новото портфолио 5G производи, дел од стратегијата „Seamless AI Life“

msp-admin

Безбедносна фирма предупредува дека LastPass за Android има седум вградени тракери

Влатко Зорба