СТАНДАРД life
ТЕХНОЛОГИЈА

OnePlus во март ќе претстави 9R телефон и паметен часовник

Изворот Ишан Агарвал за „91Mobiles“ изјави дека OnePlus, наводно, ќе претстави најмалку четири уреди во март, вклучувајќи поволен телефон OnePlus 9R, стандарден OnePlus 9, 9 Pro и претходно навестен паметен часовник. Агарвал не ги спомна спецификациите на телефонот и паметниот часовник 9R, информацијата пристигнува ден откако @evleaks најде докази за името 9R.

Претходните гласини сугерираат дека 9R може да се нарече 9E или 9 Lite и треба да се пополни јазот помеѓу вообичаените премиум и евтини Nord уреди од OnePlus.

Може да има 6,5-инчен дисплеј со освежување од 90Hz, чип Snapdragon 690 и главна камера од 64MP, како и повеќе RAM и поголема батерија во споредба со Nord N10. Моделите OnePlus 9 и 9 Pro се очекува да прикажат освежување од 120Hz, чип Snapdragon 888 и понапредна технологија и камера.

Паметниот часовник OnePlus, пак, ќе има кружен дизајн, со платформа Wear OS и најверојатно ќе сподели некои карактеристики со моделот Oppo Watch RX.

Доколку овие тврдења се покажат точни, се очекува наскоро OnePlus да започне со објавување на тизери за 9R, паметен часовник и други телефони кои ќе бидат претставени наскоро.

Поврзани вести

Boston Dynamics претстави робот што може да преместува 800 кутии на час (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Твитер размислува да додаде реакции на објавите во форма на емоџи

Влатко Зорба

Новите Pixel Buds се целосно безжични (ВИДЕО)

msp-admin