Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

OnePlus во март ќе претстави 9R телефон и паметен часовник

Изворот Ишан Агарвал за „91Mobiles“ изјави дека OnePlus, наводно, ќе претстави најмалку четири уреди во март, вклучувајќи поволен телефон OnePlus 9R, стандарден OnePlus 9, 9 Pro и претходно навестен паметен часовник. Агарвал не ги спомна спецификациите на телефонот и паметниот часовник 9R, информацијата пристигнува ден откако @evleaks најде докази за името 9R.

Претходните гласини сугерираат дека 9R може да се нарече 9E или 9 Lite и треба да се пополни јазот помеѓу вообичаените премиум и евтини Nord уреди од OnePlus.

Може да има 6,5-инчен дисплеј со освежување од 90Hz, чип Snapdragon 690 и главна камера од 64MP, како и повеќе RAM и поголема батерија во споредба со Nord N10. Моделите OnePlus 9 и 9 Pro се очекува да прикажат освежување од 120Hz, чип Snapdragon 888 и понапредна технологија и камера.

Паметниот часовник OnePlus, пак, ќе има кружен дизајн, со платформа Wear OS и најверојатно ќе сподели некои карактеристики со моделот Oppo Watch RX.

Доколку овие тврдења се покажат точни, се очекува наскоро OnePlus да започне со објавување на тизери за 9R, паметен часовник и други телефони кои ќе бидат претставени наскоро.

Поврзани вести

Harman L.I.V.E. ги носи концертите во автомобилот

Влатко Зорба

Со Google Assistant сега ќе може и да изгубите тежина

msp-admin

Јапонија ќе воведе 6G мобилна мрежа

msp-admin