Стандард

Часовник

ТЕХНОЛОГИЈА

OnePlus во март ќе претстави 9R телефон и паметен часовник

Влатко Зорба
Изворот Ишан Агарвал за „91Mobiles“ изјави дека OnePlus, наводно, ќе претстави најмалку четири уреди во март, вклучувајќи поволен телефон OnePlus 9R, стандарден OnePlus 9, 9...
ТЕХНОЛОГИЈА

Патент на OnePlus го навестува дизајнот на идниот часовник на компанијата

Влатко Зорба
Веќе некое време знаеме дека OnePlus развива свој паметен часовник. Во меѓувреме, патенти на компанијата ни кажуваат како може да изгледа. Во овој случај, уредот...
ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук подготвува паметен часовник, со фокус на здравјето и пораките

Влатко Зорба
Фејсбук работи на паметен часовник, кој ќе содржи карактеристики со фокус на здравјето и пораките, според „The ​​Information“. Паметниот часовник на Фејсбук ќе користи софтвер...