Стандард
ТЕХНОЛОГИЈА

Патент на OnePlus го навестува дизајнот на идниот часовник на компанијата

Веќе некое време знаеме дека OnePlus развива свој паметен часовник. Во меѓувреме, патенти на компанијата ни кажуваат како може да изгледа. Во овој случај, уредот има кружен дисплеј и интересни каишки.

Првиот се чини дека е поспортски со систем за прицврстување сличен на оној на некои фитнес нараквици. Сосема е веројатно дека станува збор за силикон.

Другата верзија може да биде направена од кожа, и тука системот за прицврстување е прилично необичен, бидејќи има и дополнителна плоча.

Куќиштето на часовникот има две хардверски копчиња на десната страна од екранот и дел со сензори и пинови за полнење на дното.

Поврзани вести

Honor подготвува настан на 24 февруари на кој ќе претстави многу уреди

msp-admin

Google Translate за Android станува попаметен

msp-admin

WhatsApp конечно би можел да ги добие двете опции што ги чекаме

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!