СТАНДАРД life

Минхен

Шоубиз

Шварценегер приведен на царина во Минхен: Платил казна од 35.000 евра за часовник од 20.000

Radmila Tasevska
Познатиот холивудски актер Арнолд Шварценегер (76) вчера беше приведен на аеродромот во Минхен бидејќи не го пријавил скапиот часовник Audemars Piguet, поради што морал да...